Vuoden palkitut

Vuonna 2018 muutettiin käytäntöä ja jatkossa jouluna palkitaan cheerleading-valmentaja ja/tai ohjaaja ja keväällä vuoden voimisteluvalmentaja ja/tai ohjaaja

 

VUODEN CHEERLEADING-VALMENTAJA (palkitaan jouluna)

2018                     Taru Salonen

 

VUODEN CHEERLEADING-OHJAAJA

2018                       Oona Nissi 

 

VUODEN VOIMISTELUVALMENTAJA

2019                       Anna Rantanen


VUODEN JUMPPARI (palkitaan keväällä)

2006-2007             Tuula Harju

2007-2008             Kaija Valo

2008-2009             Riitta Takanen                            

2009-2010             Taru Suikkari

2010-2011             Marita Heikkilä

2011-2012             Heidi Hirvonen

2012-2013             Heidi Huusko

2013-2014             Anne Palmèn

2014-2015             Kaarina Alasentie

2015-2016             Marianne Ilkanheimo

2016 - 2017           Ulla Linnavuori

2017 - 2018           Sinikka Peromaa

2018 - 2019           Jaana Kainulainen
 

VUODEN TALKOOLAINEN (palkitaan jouluna)

2009                    Anne Toivakainen

2010                    Sirpa Järvinen

2011                    Tiina ja Markus Laitinen

2012                    Pekka Salonen

2013                    Raisa Räsänen

2014                    Maarit Tampio

2015                    Tuomas Tiainen

2016                    Miia-Maria Hiltunen

2017                    SPR:n ryhmä: Maisa Selimäki, Marjatta Lehtamo ja Leila Tiainen 

2018                    Taru Ek

 

VUODEN OHJAAJA (palkitaan jouluna, aikoinaan joskus myös keväisin)

1990                    Heli Hämäläinen

1991                    Päivi Laitala

1992                    Suvi Jokiranta

1993                    Päivi Laitala

1994                    Airi Hyvönen

1995                    Sari Laitala

1996                    Krista Mattila

1997                    Virpi Leino

1998                    12-14 vuotiaiden joukkue

1999                    Merja Lehtosalo

2000                    Pauliina Merikallio

2001                    Kristiina Järvinen ja Marjaana Toivakainen

2002                    Päivi Laitala

2003                    Anni Leino

2004                    Heli Hämäläinen

2005                    Aulikki Joenrinne

2006                    Virpi Leino

2007                    Tuulikki Lindström

2008                    Päivi Askola

2009                    Merja Lehtosalo

2010                    Anne Mehtonen

2011                    Johanna Ranta

2012                    Aulikki Joenrinne

2013                    Mervi ja Elina Huhtinen

2014                    Tiia Manninen ja Hetti Tammijoki

2015                    Jukka Saros ja Vesa Patrikainen

2016                    Elina Lindholm

2017                    Johanna Määttä


 

VUODEN VALMENTAJA (palkitaan keväällä)

2006-2007             Kristiina Järvinen, Satu Rautiala, Marjaana Toivakainen ja Linda Loukasmäki

2008-2009             Minna Laapas

2009-2010             Kristiina Järvinen ja Satu Rautiala

2010-2011             12 – 14 –vuotiaiden joukkue Kobrat

2012-2013             Taru Salonen

2013-2014             Veera Lindholm, Karoliina Koski, Pipsa Soikkeli

2015-2016             Katja Hakala ja Mirka Räsänen

2016 - 2017           Karoliina Koski ja Veera Lindholm

2017- 2018            Kristiina Järvinen ja Satu Rautiala
 

VUODEN JUNIORIVALMENTAJA (palkitaan noin kahden vuoden välein keväisin)

2009 - 2010     Katja Hakala

2011  - 2012    Milla Hento

2014 - 2015    Noora Launonen