Tapahtumat

ViikkoPäivämääräTapahtumaPaikka
  

2020

 
  Elokuu 
3310.8.Johtokunnan kokousToimisto
3419.8.Aikuisten ja perheliikunnan ilmoittautuminen alkaa klo 18Nettisivuilla
3420.8.Lasten ja nuorten ilmoittatuminen alkaa klo 18Nettisivuilla
3524.8.Lasten ja nuorten liikuntatuntien ohjaajainfoToimistolla
3527.8.Aikuisten liikuntatuntien ohjaajainfoToimistolla
    
  Syyskuu 
362.9.Johtokunnan kokousToimistolla
379.9.Voimisteluvalmentajien kausipalaveriToimistolla
3713.9.Ovo Cup: BiancatTapiolan urheiluhalli, Espoo
3816.6.Cheerleading ohjaajainfoToimisto
3925.9.Tanssillien voimistelun tuomariseminaariKisakallio
3926.-27.9.Tanssillisen voimistelun leiri: KorennotKisakallio
    
  Lokakuu 
403. - 4.10.SyysCup: Alessia, Lilette, BiancatHyvinkää: Martinhalli
417.10.Johtokunnan kokousToimisto
42 Syysloma 
4324.10.Cailap Cup: Alessia ja LiletteTurku: Kupittaan urheiluhalli
4430.-31.10.12-14v. Kilpasarjan alueleiri: BiancatLohja: Kisakallio
    
  Marraskuu 
457.-8.11.Kerava Cup: Alessia, Lilette ja BiancatKerava: Kurkelan koulu
457.11.TanvoCup 1: Clara, Lumia, Korennot, Alegria, ImpulssiLappeenranta
4614.11.Voimisteluliiton syyskokousEtänä
4614.-15.11.Attitude Cup: Alessia, Lilette ja BiancatVantaa: MonitoimikeskusLumo
4828.11.TanvoCup 2: Clara, Lumia, Korennot, Alegria, ImpulssiRaisio
4828.11.JV kilpasarjojen mestaruuskisat: BiancatTampere: 
    
    
  Joulukuu 
492.12.Tähtiseura auditointiHelsinki
 7.12.-10.12Joululoma 
    
  

2021

 
  Tammikuu 
17.1.Johtokunnan kokousToimisto
211.1.Jumpat alkaa 
216.1.Ensiapukurssi ohjaajilleKuoppanummen koulu
430.1.Tanvo Cup 3: Korennot, Alegria ja Impulssi

 

Seinäjoki
    
    
  Helmikuu 
53.2.Johtokunnan kokousToimisto
614.2.Cheerleading Start-kilpailuEtelä-Suomi
    
  Maaliskuu 
93.3.Johtokunnan kokousToimisto
1121.3.Cheerleading Spirit 2 -kilpailuVaasa
1227.3.Tanvo Cup 4: Clara, Lumia, Korennot, Alegria, ImpulssiVantaa
1227.3.-28.3.12-14v. Kilpasarjan alueleiri: BiancatKisakallio
1228.3.Cheerleading Spirit 3 -kilpailuJyväskylä
    
    
    
    
  Huhtikuu 
147.4.Johtokunnan kokousToimisto
1518.4.Jv Cup: Alessia, Lilette ja BiancatHyvinkää
1624.4.Tanssillisen voimistelun MestraruuskilpailutJyväskylä
1625.4.Jv Cuo: Alessia, Lilette ja BiancatPakila
    
    
    
    
    
  Toukokuu 
185.5.Kevätkokous ja johtokunnan kokousToimisto
198.5.KevätkimaraLuksia
198.5.Harrastejumpat päättyvät 
1915.5.Jv Cup: Alessia, Lilette ja BiancatJärvenpää
2022.5.-23.5.Voimisteluliiton kilpasarjojen mestaruuskilpailut: BiancatHämeenlinna
    
    
  Kesäkuu 
2311.6.Johtokunnan suunnittelupäiväToimisto
    
  Heinäkuu 
2921.-22.7.45v. GaalaKesäteatteri?
    
    
  Elokuu 
3531.8.Kausi 2020-2021 päättyy