Tapahtumat

ViikkoPäivämääräTapahtumaPaikka
    
  

2019

 
    
  Elokuu 
  Lehtiliitteen tekoa 
3312.8.Johtokunnan kokousToimisto
3316. - 17.8.Lehtiliite ilmestyy 
3421.8.Ilmoittautuminen jumppiin: lapset ja nuoretEi päivystystä
3422.8.Ilmoittautuminen jumppiin: aikuiset ja perheliikuntaPäivystys toimistolla klo 18.00 - 19.00
3528.8.Ohjaajien kauden avausVihdin lukion auditorio klo 18.00 - 20.00
    
    
  

Menneet tapahtumat

 
  

2018

 
    
  Elokuu 
3426.8.Ohjaajien kauden avausinfoVihdin lukion auditorio
3527.8.Jumpat alkavat 
    
  Syyskuu 
363.9.Johtokunnan kokousToimisto
368.9.VGC 10 vuotta -juhlaAir Club, Nummela
3714.9.Impulssin 10 v. -juhlaLuksian auditorio, Nummela
3822.9.Voimisteluliiton Etelä-Suomen Seurapäivä: JohtokuntaHotelli Nuuksio, Espoo
    
  Lokakuu 
403.10.Johtokunnan kokousToimisto
406.10.TähtiseuraviikonloppuMarina Congress Center,  Helsinki
4113. - 14.10.Tanssillisen voimistelun leiri: Alegria, Impulssi ja Korennot Kisakallio
4327.10.Kisakatselmus: Alegria, Impulssi, Korennot ja LiletteKuoppanummen koulu
4328.10.Kolmen lajin kilpailut: Biancat Tampere
    
  Marraskuu 
443.11.Syysmyrsky cheerleadingin aluekilpailut: Vidal, Virtual, VoimaKerava
443.11.Joukkuevoimistelun välinesarjojen kaupunki cup: LiletteHervannan vapaa-aikakeskus, Tampere
455.11.Johtokunnan kokousToimisto
4510.11.Tanssillisen Voimistelun Cup I: Alegria, Impulssi ja KorennotLuksia, Nummela
4510. - 11.11.Turku Cup ja Stara 10.-11.11.2018: BiancatTurku
4511.11.Joukkuevoimistelun kaupunki cup: Lilette Lumo, Vantaa
4617.11.Voimisteluliiton syyskokous ja KiltapäiväSokos Hotel Presidentti, Helsinki
4617.11.Espoo Cup: LiletteOpinmäen liikuntahalli, Espoo
4618.11.Super Cheer -kilpailut: Viable, Vigor, VivaciousVantaa
4719.11.Sääntömääräinen syyskokousToimisto
4724.11.Tanssillisen voimistelun kilpailut: Alegria, Impulssi ja KorennotMäntsälä
    
  Joulukuu 
482.12.Winter Wildness -kilpailut: VoimaSeinäjoki
493.12.Johtokunnan kokousToimisto
499.12.JoulujuhlaLuksia
499.12.Jumpat loppuvat 
  JOULULOMA 10.12.18 - 6.1.19 
    
  

2019

 
    
  Tammikuu 
13.1.Johtokunnan kokousToimisto
27.1. Jumpat alkavat 
316.1.Ohjaajien kauden käännösHopeaniemi Resort
319.1.World Gymnaestradan ohjelmien kertauskurssi Tampere
    
  Helmikuu 
64.2.Johtokunnan kokousToimisto
818. - 24.2.HIIHTOLOMA 
    
  Maaliskuu 
104.3.Johtokunnan kokousToimisto
1114.3.Voimisteluliiton Aikuisliikunnan työpajaRientola, Nummelan työväentalo
1223.3.Ovo Cup: LiletteOpinmäen Liikuntahalli, Espoo
1330.3.Tanssillisen voimistelun Cup II: Alegria, Impulssi ja KorennotEnergia Areena, Vantaa
1330.3.Joukkuevoimistelun Oma Säästöpankki Cup: BiancatHämeenlinna
1331.3.RV-luokkakilpailut 1 (Yksilöiden luokat 1 ja 4, JM ja M)Helsinki
    
  Huhtikuu 
141.4.Johtokunnan kokousToimisto
146.4.Attitude Cup: LiletteLumo, Vantaa
147.4.Attitude Cup: BiancatLumo, Vantaa
1513.4.Pinkki Stara: Alessia ja SäteetPasilan urheilutalo, Helsinki
1513.4.RV-luokkakilpailut 2 (Yksilöiden luokat 3 ja 6, duot/triot sekä Stara): BiancatImatran urheilutalo, Imatra
1514.4.Forssa Cup: Lilette ja Lilette FloraUrheilutalo Feeniks, Forssa
16 - 1719. - 22.4.PÄÄSIÄINEN 
1727.4.Tapiola Cup: Lilette Flora ja Tapiola Stara: Alessia ja SäteetOpinmäen liikuntahalli, Espoo
1727.4.Joukkuevoimistelun Hyvinkää Cup: BiancatMartinhalli, Hyvinkää
    
  Toukokuu 
182.5.Sääntömääräinen ja varsinainen kokousToimisto
184.5.Joukkuevoimistelun TuUL Cup: Lilette Flora ja BiancatKupittaan palloiluhalli, Turku
184.5. Tanssillisen voimistelun kilpailut: Alegria, Impulssi ja KorennotPalokka, Jyväskylä
184.5. RV-luokkakilpailut 3 (Yksilöiden luokat 2 ja 5, joukkueet)OVO Training Center, Espoo
185.5.KevätkimaraLuksia, Nummela
1911.5.Cheerleadingin aluekilpailut: Viable, Virtual, Vigor, Vivacious, Voimavara, VoimaHelsinki
1911.5.Tampereen Sisu / Hyvoli+Jäv+Mäv: Lilette ja  Lilette Flora sekä BiancatTesoman palloiluhalli, Tampere ja Mäntsälän monitoimitalo, Mäntsälä
2018. - 19.5.May Madness: Vidal ja VirtualVantaa
2018.5. World Gymnaestrada 2019 yhteisohjelmien harjoitusMyyrmäan jalkapallostadion, Vantaa
2018.5.Unelmien Stara: AlessiaJärvenpään liikuntahalli
2018.5.RV-voimistelun välinekilpailut, duo/trio-kilpailu ja Stara: BiancatKupittaan urheiluhalli, Turku
2122.5.Ohjaajien kauden päätösRidalin kartano, Nummela
    
  Kesäkuu 
237.6.Voimistelupäivät, RV-trio: BiancatOlari, Espoo
237.6.Seuraavan kauden suunnittelupäiväKerhohuoneisto, Jätkäsaari, Helsinki
238.6.Tanssillisen voimistelun Cup III: Alegria, Impulssi ja KorennotOlari, Espoo
238. - 9.6.Summer Cheer Cup: VivaciousAlahärmä
    
  Heinäkuu 
27 - 286. - 14.7.World Gymnaestrada 2019Dornbirn, Itävalta
  LOMA