Tapahtumat

Vko

Pvm

Tapahtuma

Paikka

    
  

2018

 
    
  Tammikuu 
13.1.Johtokunnan kokousToimisto
28.1.Jumpat alkavat 
324.1.Ohjaajien kauden käännös 
428.1.Tanssillisen voimistelun kilpailu, Cup 2: Alegria, Impulssi ja KorennotOpinmäen koulu, Espoo
531.1.Sitovat ilmoittautumiset Voimistelun Suomi Gymnaestradaan 
    
  Helmikuu 
65.2.Johtokunnan kokousToimisto
    
819. - 25.2.HIIHTOLOMA 
    
    
  Maaliskuu 
107.3.Johtokunnan kokousToimisto
1011.3.
Joukkuevoimistelun Seura Cup, Lovent Cup: Trediat
Lumo, Vantaa
1117. - 18.3.RV Luokkakilpailut 1: Yksilöiden luokat 1, 4, JM ja M: Rytmiset ja JadePiikkiön liikuntahalli
1225.3.Joukkuevoimistelun Kaupunki Cup, OVO Cup: Biancat, Lilette ja TrediatTapiolan urheiluhalli, Espoo
1330.3. - 2.4.PÄÄSIÄINEN 
    
    
  Huhtikuu 
144.4.Johtokunnan kokousToimisto
147.4.Kenttäohjelmien yhteisharjoitukset, PääkaupunkiseutuPasila ja Myyrmäki
148.4.Joukkuevoimistelun Kaupunki Cup, Attitude Cup: Biancat, Lilette ja TrediatLUMO, Vantaa
1514.4.Tanssillisen voimistelun kilpailu, Cup 3: Alegria,  Impulssi ja KorennotPalokan koulu, Jyväskylä
1514. - 15.4.RV Luokkakilpailut 2 (Yksilöiden luokat 3,6 ja Duo/Trio - kilpailu sekä Stara): Rytmiset ja JadeLUMO, Vantaa
1621. - 22.4.Lumo-aluetapahtuma, Etelä-Suomi: Alegria ja KorennotEnergia Areena, Vantaa
1621.4.Joukkuevoimistelun Seura Cup, Mustan Kissan Cup: Jade ja LiletteMäntsälä
1621. - 22.4.Joukkuevoimistelun Seura Cup, TuUL Cup: Biancat ja TrediatTurku
1728. - 29.4.Yli 14-vuotiaiden SM-kilpailut ja Voimisteluliiton mestaruuskilpailut: TrediatTurku
    
  Toukokuu 
182.5.Sääntömääräinen kevätkokous ja johtokunnan kokousToimisto
185.5.Tanssillisen voimistelun valtakunnallinen kilpailu: Alegria,  Impulssi ja KorennotOulu
185.5.Joukkuevoimistelun Seura Cup: JadeHyvinkää tai Vantaa
185.5.Cheer-aluekilpailutTurku
186.5.KevätkimaraLuksia
185.. - 6.5.RV Luokkakilpailut 3 (Yksilöiden luokat 2 ja 5 sekä joukkueiden kaikki luokat): RytmisetTavastia-Areena, Hämeenlinna 
1913.5.Joukkuevoimistelun Kaupunki Cup, Pakila Cup: Biancat, Jade  ja LiletteHelsinki
1913.5.Kausi päättyy 
2016.5.Ohjaajien kauden päätös 
2019.-20.5May Madness -kilpailut:Vantaa
2126. - 27.5.RV Välinekilpailut ja duot/triot – kilpailu sekä Stara: RytmisetOpinmäen liikuntahalli, Espoo
2127.5.Cheer -aluekilpailut:Tampere
    
  Kesäkuu 
237. - 10.6.Voimistelu Suomi GymnaestradaTurku
237. - 10.6.

Voimistelupäivät: Biancat ja rytmiset

LUMO-finaali: Alegria 

Turku
239.-10.6Summer Cheer Cup -kilpailut:Alahärmä
2414.6.Seuraavan kauden suunnittelupäivä 
    
    
    
    
    
    
    
    
  

Menneet tapahtumat

 
    

 

 

2017

 
    
  Elokuu 
3427.8.Ohjaajien kauden avausVihdin lukio
3528.8.Jumpat alkavat 
    
  Syyskuu 
366.9.Johtokunnan kokousToimisto
369.9.Gymppien tilaisuusTurku
3610.9.Kenttäohjelmien opetuskurssiTurku
3716.9.Kenttäohjelmien opetuskurssiTampere
3821.9. Aikuisten ryhmäliikunnan kehittämisilta, Anna Takala vierailee Voimisteluliitosta kertomassa uusista tuulista ja ohjaa tunninNummelan työväentalo, Rientola
    
  Lokakuu 
402.10.Johtokunnan kokousToimisto
4114.10.Voimisteluliiton Etelä-Suomen SeurapäiväKisakallio
4114. - 15.10.Tanssillisen voimistelun leiri: Alegria, Impulssi ja KorennotKisakallio
4115.10.Alustavat ilmoittautumiset Voimistelun Suomi Gymnaestradaan 
4221. - 22.10. RV Luokkakilpailut 1 (yksilöiden luokat 2 ja 5, joukkueiden kaikki luokat ja Stara): Biancat ja JadeKupittaan urheiluhalli, Turku
4329.10.Elise Cup: JadeHelsinki
4329.10.Cailap Cup: LiletteTurku
    
  Marraskuu 
441.11.Johtokunnan kokousToimisto
444. - 5.11.Tanssillisen voimistelun kilpailut: Alegria ja KorennotEnergia Areena, Vantaa
444. - 5.11.Kaupunki Cup, Espoo: Jade ja TrediatTapiolan urheiluhalli, Espoo
4511.11.Turku Cup: TrediatKupittaan urheiluhalli, Turku
4618.11.Espoo Cup: JadeTapiolan urheiluhalli, Espoo
4618.11.KiltapäiväHotelli Presidentti, Helsinki
4618.11.Voimisteluliiton syyskokousHotelli Presidentti, Helsinki
4619.11.Talvilumo Stara: SäteetLumo, Vantaa
4619.11.OVO Stara: LiletteTapiolan urheiluhalli, Espoo
4619.11.Super Cheer -kilpailut: Viable, Vigor ja VivaciousEnergia Areena, Vantaa
4725.11.Tanssillisen voimistelun kilpailut: Alegria, Impulssi ja KorennotIisalmi
4725. - 26.11.Joukkuevoimistelun 12-14-vuotiaiden SM-välinekilpailut ja kilpasarjan välinemestaruuskilpailut: TrediatApilan urheilutalo, Valkeakoski
4827.11.Sääntömääräinen syyskokous ja varsinainen kokousToimisto
4830.11.Esiintymisasujen tilaukset Voimistelun Suomi Gymnaestradaan 
4830.11.Killan Kynttiläilta Nummelan seurakuntakeskus
    
  Joulukuu 
482.12.Lumo-tapahtuma: Alegria ja ImpulssiTurku
482.12.RV Luokkakilpailut 3, Yksilöiden luokat 3,6 ja Stara sekä Duo/Trio - kilpailu: BiancatLumo, VAntaa
483.12.JoulujuhlaLuksia
483.12.Winter Wildness kilpailut: Virtual, VoimaJyväskylä
499.12.Taikapuun Stara: SäteetJärvenpää
499.12.Christmas Cup: VidalEspoo
4910.12.Jumpat jäävät joulutauolle 
5016.12.RV Välinekilpailut ja duot/triot – kilpailu: Biancat ja duo Sofia Arvilommi ja Aino LaitinenVaajakoski