Suoritusjärjestys

 

OHJELMA

1. NÄYTÖS KLO 13.00
 

TERVETULOA: Anne Kempas


VUODEN OHJAAJAN PALKITSEMINEN


1.  Voimistelu 7 - 10 v., alkeisryhmä
Ohjaajat: Helmi Haaparanta, Suvi Halonen ja Sanni Oksanen
 

2.  Lasten tanssi 4 - 5 v.
Ohjaaja: Johanna Määttä, apuohjaaja Eveliina Rantanen 
 

3. Cheer Mikrot 5 - 7 v.
Ohjaajat: Jemina Viherkanto ja Mila Mattila
 

4. Showtanssi 6 - 8 v.
Ohjaaja: Johanna Määttä, apuohjaaja Eveliina Rantanen
 

5. Säteet U, joukkuevoimistelu 7 - 10 v.
Valmentaja: Sanni Mäyrälä, apuvalmentajat Ronja Alanko ja Charlotte Larva 
 

6. Vivant, cheerleadingin harrasteryhmä 7 - 12  v.
Ohjaajat: Oona Nissi, Kiia Syrjä ja Helmi Lehtonen
 

7. Showtanssi 9 - 11 v.
Ohjaaja: Johanna Määttä
 

8. Lilette, joukkuevoimistelu 2009 - 2010
Valmentajat: Helen Haapala ja Roosa Järventausta, apuvalmentajat Janika Kuusela  ja Venla Tuomi
 

9. Viable, cheerleadingin valmennusryhmä 9 - 13 v.
Valmentajat: Kia Yli-Kankahila, Peppi Tuomi, Sonja Määttä, apuvalmentaja Kaisa PItkänen

 

VÄLIAIKA 20 MIN.
n. klo 13.45 - 14.05
 

VUODEN TALKOOLAISEN PALKITSEMMINEN

10. Showtanssi 12 - 15 v.
Ohjaaja: Johanna Määttä
 

11. Biancat, joukkuevoimistelu 2007 - 2008
Valmentaja: Niina Karjalainen, apuvalmentajat Aino Laitinen ja Emilia Kähkönen
 

12.  VGC Virtual, cheerleadingin valmennusryhmä 12 - 16 v.
Valmentajat: Angelica Ollikkala, Ronja Finér, apuvalmentaja Nina Niemi


13. Korennot, Tanssillinen voimistelu 10 - 12 v.
"Murheellinen meri"
Valmentaja: Anna Rantanen, apuvalmentaja Anniina Järvinen
 

14. VGC Vigor, cheerleadingin valmennusryhmä 12 - 16 v.
Valmentajat: Mirka Räsänen ja Essi Tukkimies
 

15. Alegria, tanssillinen voimistelu 16 - 19 v.
Valmentaja: Kristiina Järvinen, apuvalmentajat Janika Kuusela ja Venla Palmu
 

16.. Vivacious, cheerleadingin valmennusryhmä yli 15 v.
Valmentajat: Taru Salonen, Ville Kataja, Pia Yli-Kankahila ja Katri Parkkinen
 

17. Impulssi, tanssillinen voimistelu yli 20 v. 
"Seireenien kutsu"

 

 

2. NÄYTÖS KLO 15.30
 

TERVETULOA: Anne Kempas

VUODEN CHEERLEADING-VALMENTAJAN PALKITSEMINEN 

1.  Perheliikunta  2 - 3 v. ja 4 - 5 v.
Ohjaajat: Minna Laapas ja Elina Lindholm
 

2. Alessia, joukkuevoimistelu 2011 - 2012
Valmentaja: Sanni Mäyrälä, apuvalmentajat Taica Ahlfors ja Silja Rapinoja
 

3. VGC Vidal, cheerleadingin valmennusryhmä 8 - 13 v.
Valmentajat: Päivi Lahti, Helmi Tormilainen ja Enni Tiainen, apuvalmentaja Veera Leppänen


4. Lilette, joukkuevoimistelu 2009 - 2010
Valmentajat: Helen Haapala ja Roosa Järventausta, apuvalmentajat Janika Kuusela ja Venla Tuomi


5. VGC Viable, cheerleadingin valmennusryhmä 9 - 13 v.
Valmentajat: Kia Yli-Kankahila, Peppi Tuomi, Sonja Määttä, apuvalmentaja Kaisa Pitkänen


6. Säteet V, voimistelu 7 - 10 v.
Ohjaaja: Sanni Mäyrälä, apuohjaajat Ronja Alanko ja Charlotte Larva
 

7.  VGC Voimavara, cheerleadingin pienryhmä yli 20 v.
Päivi Lahti, Kaisa Pitkänen, Jenni Rokosa, Essi Tukkimies ja Jussi Tukkimies 

 

8. Biancat, joukkuevoimistelu 2007 - 2008
Valmentaja: Niina Karjalainen, apuvalmentajat Aino Laitinen ja Emilia Kähkönen

9. VGC Virtual, cheerleadingin valmennusryhmä 12 - 16 v.
Valmentajat: Angelica Ollikkala, Ronja Finér, apuvalmentaja Nina Niemi

 

VÄLIAIKA 20 MIN.
n. klo 16.10 - 16.30

10. VGC Voima, cheerleadingin valmennusryhmä yli 20 v.
Valmentajat: Taru Salonen ja Ville Kataja
 

11. Korennot, Tanssillinen voimistelu 10 - 12 v.
"Murheellinen meri"
Valmentaja: Anna Rantanen, apuvalmentaja Anniina Järvinen

 

12. VGC Vigor, cheerleadingin valmennusryhmä 12 - 16 v.
Valmentajat: Mirka Räsänen ja Essi Tukkimies
 

13.Rytminen voimistelu, lasten sarja:  Peppi Tanskanen ja Venla Gerkman, pre-nuoret, pallo 
Valmentajat: Niina Karjalainen ja Aino Laitinen
 

14. Alegria, tanssillinen voimistelu 16 - 19 v.
Valmentaja: Kristiina Järvinen, apuvalmentajat Janika Kuusela ja Venla Palmu
 

15. VGC Vivacious, cheerleadingin valmennusryhmä yli 15 v.
Valmentajat: Taru Salonen, Ville Kataja, Pia Yli-Kankahila ja Katri Parkkinen

 

16. Impulssi, tanssillinen voimistelu yli 20 v. 
"Seireenien kutsu"