Suoritusjärjestys

 

OHJELMA

1. NÄYTÖS KLO 13.00
 

TERVETULOA: Anne Kempas


VUODEN CHEERLEADING- VALMENTAJAN PALKITSEMINEN


1. Cheer Mikrot 5 - 7 v.
Ohjaajat: Jemina Viherkanto ja Mila Mattila
 

2. Alessia, joukkuevoimistelu 2011 - 2012
Valmentaja: Sanni Mäyrälä, apuvalmentaja Taica Ahlfors, baletinopettaja Laura Aaltonen
 

3. Säteet 8 - 11 v. , tanssillinen voimistelu
Valmentajat: Helmi Haaparanta, Suvi Halonen ja Sanni Oksanen, apuvalmentajat Sanni Mäyrälä ja Ronja Alanko, baletinopettaja Laura Aaltonen
 

4. Vidal, cheerleadingin valmennusryhmä 7 - 12 v.
Valmentajat: Elsa Kankkunen, Päivi Lahti ja  Helmi Tormilainen,  apuvalmentaja Sonja Keitaanranta

 

5. Vivant, cheerleadingin harrasteryhmä 7 - 12  v.
Valmentajat: Oona Nissi ja Sanna Ruokonen, apuvalmentajat  Helmi Lehtonen ja Nelli Peltonen
 

6. Lilette, joukkuevoimistelu 2009 - 2010
Valmentajat: Helen Haapala ja Roosa Järventausta, apuvalmentajat Janika Kuusela  ja Venla Tuomi
 

7. Viable, cheerleadingin valmennusryhmä 8 - 13 v.
Valmentajat: Taru Salonen ja Kaisa Pitkänen, apuvalmentajat  Kia Yli-Kankahila ja  Sonja Määttä

 

8. Biancat,  joukkuevoimistelu 2007 - 2008
Valmentaja: Roosa Järventausta, apuvalmentajat Aino Laitinen ja Sanni Mäyrälä

 

VÄLIAIKA 20 MIN.
n. klo 13.45 - 14.05
 

9. Aikuisten naisten tanssillisen voimistelun ryhmä
Tango elokuvasta "Naisen tuoksu"
Ohjaaja: Aulikki Joenrinne
 

10. Valiant, cheerleadingin harrasteryhmä 10 - 14 v.
Valmentajat: Oona Nissi, Mindi Nurmisto ja Jenni Rokosa, apuvalmentaja Alisa Hyvönen
 

11.  Alkuvoima, yli 20 v. 
Valmentaja: Elina Broman, apuvalmentajat Jemina Viherkanto ja Nelli Tukkimies


12. Korennot, Tanssillinen voimistelu 12 - 15 v.
"Fight for the future"
Valmentaja: Anna Rantanen, apuvalmentaja Anniina Järvinen, baletinopettaja Laura Aaltonen ja fysiikkavalmentaja Veera Mäkelä
 

13. Vigor, cheerleadingin valmennusryhmä 12 - 16 v.
Valmentajat: Essi Männikkö, Viveca Sohlberg ja Inka Kärkkäinen
 

14. Alegria, tanssillinen voimistelu 16 - 19 v.
Valmentaja: Kristiina Järvinen, apuvalmentaja Veera Lindholm
 

15. Vivacious, cheerleadingin valmennusryhmä yli 15 v.
Valmentajat: Noora Launonen, Katri Parkkinen ja Taru Salonen, apuvalmentaja Pia Yli-Kankahila

 

16. Voima, cheerleadingin valmennusryhmä yli 20 v.
Valmentajat: Taru Salonen ja Mirka Räsänen, apuvalmentajat Ville Kataja ja Erja Vihanto
 

17. Impulssi, tanssillinen voimistelu yli 20 v. 
 

 

2. NÄYTÖS KLO 16:00
 

TERVETULOA: Anne Kempas
 

VUODEN TALKOOLAISEN PALKITSEMINEN 
 

1.  Perheliikunta  2 - 3 v. ja 4 - 5 v.
Ohjaajat: Minna Laapas, Elina Lindholm ja Satu Ekström
 

2.  Voimistelun harrasteryhmä 6 - 8 v.
Ohjaaja: Anniina Järvinen, apuohjaaja Stella Suominen
 

3. Viable, cheerleadingin valmennusryhmä 8 - 13 v.
Valmentajat: Taru Salonen ja Kaisa Pitkänen, apuvalmentajat  Kia Yli-Kankahila ja  Sonja Määttä


4. Alessia, joukkuevoimistelu 2011 - 2012
Valmentaja: Sanni Mäyrälä, apuvalmentaja Taica Ahlfors, baletinopettaja Laura Aaltonen


5. Korennot, Tanssillinen voimistelu 12 - 15 v.
"Fight for the future"
Valmentaja: Anna Rantanen, apuvalmentaja Anniina Järvinen, baletinopettaja Laura Aaltonen ja fysiikkavalmentaja Veera Mäkelä


6. Virtual, cheerleadingin valmennusryhmä  12 - 16 v. 
Valmentajat: Nina Niemi ja Jonna Soininen, apuvalmentaja Satu Sandström 


7. Voimistelun harrasteryhmä 8 - 10 v. 
Ohjaaja: Sanni Mäyrälä
 

8. Säteet 8 - 11 v. , tanssillinen voimistelu
Valmentajat: Helmi Haaparanta, Suvi Halonen ja Sanni Oksanen, apuvalmentajat Sanni Mäyrälä ja Ronja Alanko, baletinopettaja Laura Aaltonen
 

9. Lilette, joukkuevoimistelu 2009 - 2010
Valmentajat: Helen Haapala ja Roosa Järventausta, apuvalmentajat Janika Kuusela  ja Venla Tuomi
 

10. Vigor, cheerleadingin valmennusryhmä 12 - 16 v.
Valmentajat: Essi Männikkö, Viveca Sohlberg ja Inka Kärkkäinen

 

11. Aikuisten naisten tanssillisen voimistelun ryhmä
Tango elokuvasta "Naisen tuoksu"
Ohjaaja: Aulikki Joenrinne
 

12 Biancat,  joukkuevoimistelu 2007 - 2008
Valmentaja: Roosa Järventausta, apuvalmentajat Aino Laitinen ja Sanni Mäyrälä

 

13. Vivacious, cheerleadingin valmennusryhmä yli 15 v.
Valmentajat: Noora Launonen, Katri Parkkinen ja Taru Salonen, apuvalmentaja Pia Yli-Kankahila


14. Alegria, tanssillinen voimistelu 16 - 19 v.
Valmentaja: Kristiina Järvinen, apuvalmentaja Veera Lindholm

 

15. Voima, cheerleadingin valmennusryhmä yli 20 v.
Valmentajat: Taru Salonen ja Mirka Räsänen, apuvalmentajat Ville Kataja ja Erja Vihanto