Esiintymisjärjestys

1. näytös

TERVETULOA: Anne Kempas
 

1.  Lasten tanssi 4 - 5 v.
Ohjaaja: Johanna Määttä, apuohjaaja Eveliina Rantanen 


VUODEN AIKUISJUMPPARIN PALKITSEMINEN
 

2.  Voimistelu 7 - 10 v., alkeisryhmä
Ohjaajat: Helmi Haaparanta, Suvi Halonen ja Sanni Oksanen
 

3. Showtanssi 6 - 8 v.
Ohjaaja: Johanna Määttä, apuohjaaja Eveliina Rantanen
 

4. Vivant, cheerleadingin harrasteryhmä 7 - 9  v.
Valmentajat: Oona Nissi ja Sanna Ruokonen, apuvalmentajat  Helmi Lehtonen ja Nelli Peltonen

 

5. Säteet U, joukkuevoimistelu 7 - 10 v.
Valmentaja: Sanni Mäyrälä, apuvalmentajat Ronja Alanko ja Charlotte Larva 
 

6. VGC Vidal, cheerleadingin valmennusryhmä 7 - 13 v.
Valmentajat: Päivi Lahti, Helmi Tormilainen ja Elsa Kankkunen, apuvalmentaja Miia Kuurne
 

7. Lilette Flora, joukkuevoimistelu 2009 - 2010
Valmentajat: Helen Haapala ja Roosa Järventausta, apuvalmentajat Janika Kuusela  ja Venla Tuomi
 

8. Korennot, Tanssillinen voimistelu 12 - 15 v.
Valmentaja: Anna Rantanen, apuvalmentaja Anniina Järvinen
 

9. Viable, cheerleadingin valmennusryhmä 9 - 13 v.
Valmentajat: Sonja Määttä ja Peppi Tuomi, apuvalmentajat Kaisa PItkänen, Kia Yli-Kankahila ja Noora Launonen

10. Rytminen voimistelu, Vanni Hiltunen,  1 lk vapaa
Valmentaja: Niina Karjalainen

 

11. Impulssi, tanssillinen voimistelu yli 20 v. 

 

VÄLIAIKA 20 MIN. 
n. klo 13.45 - 14.05


12. Rytminen voimistelu, trio pre-nuoret: Heidi Honkanen, Jila Marttinen ja Peppi Tanskanen
Valmentaja: Aino Laitinen, apuvalmentaja Niina Karjalainen

 

13.  VGC Virtual, cheerleadingin valmennusryhmä 12 - 16 v.
Valmentajat: Jonna Soininen, apuvalmentajat Angelica Ollikkala ja Nina Niemi
 

14. Alessia, joukkuevoimistelu 2011 - 2012
Valmentaja: Sanni Mäyrälä, apuvalmentajat Silja Rapinoja ja Taica Ahlfors


15. VGC Alkuvoima, yli 20 v. 
Valmentajat: Jussi Tukkimies ja Elina Broman, apuvalmentajat Inka Kärkkäinen, Jemina Viherkanto  ja Nelli Tukkimies
 

16. Showtanssi 12 - 15 v.
Ohjaaja: Johanna Määttä

 

17. VGC Vigor, cheerleadingin valmennusryhmä 12 - 16 v.
Valmentajat: Essi Tukkimies, Emma Pirttimäki ja Viveca Sohlberg, apuvalmentaja Inka Kärkkäinen
 

18. Lilette, joukkuevoimistelu 2009 - 2010
Valmentajat: Helen Haapala ja Roosa Järventausta, apuvalmentajat Janika Kuusela  ja Venla Tuomi

 

19. VGC Voima, cheerleadingin valmennusryhmä yli 20 v.
Valmentaja: Taru Salonen, apuvalmentajat Erja Vihanto ja Ville Kataja

 

20. Biancat, joukkuevoimistelu 2007 - 2008
Valmentaja: Niina Karjalainen, apuvalmentajat Aino Laitinen ja Emilia Kähkönen


21. VGC Vivacious, cheerleadingin valmennusryhmä yli 15 v.
Valmentajat: Taru Salonen, Pia Yli-Kankahila ja Katri Parkkinen


 

 

2. näytös klo 16.00

TERVETULOA: Anne Kempas
 

1.  Perheliikuntaryhmät 2 - 3 v ja 4 - 5 v.
Ohjaajat: Aulikki Joenrinne, Elina Lindholm ja  Minna Laapas


VUODEN VOIMISTELUVALMENTAJAN PALKITSEMINEN 
 

2. Cheer Mikrot 5 - 7 v.
Valmentajat: Jemina Viherkanto ja Mila Mattila, apuvalmentaja Salla Järvelä

 

3. Rytminen voimistelu, Klaara Saarinen 2 lk vapaaohjelma
Valmentaja: Niina Karjalainen

 

4. Säteet V, joukkuevoimistelu 7 - 10 v.
Valmentaja: Sanni Mäyrälä, apuvalmentajat Ronja Alanko ja Charlotte Larva 
 

5. VGC Vidal, cheerleadingin valmennusryhmä 7 - 13 v.
Valmentajat: Päivi Lahti, Helmi Tormilainen ja Elsa Kankkunen, apuvalmentaja Miia Kuurne
 

6. Showtanssi 9 - 11 v. 
Ohjaaja: Johanna Määttä


7. Viable, cheerleadingin valmennusryhmä 9 - 13 v.
Valmentajat: Sonja Määttä ja Peppi Tuomi, apuvalmentajat Kaisa PItkänen, Kia Yli-Kankahila ja Noora Launonen


8. Lilette Flora, joukkuevoimistelu 2009 - 2010
Valmentajat: Helen Haapala ja Roosa Järventausta, apuvalmentajat Janika Kuusela  ja Venla Tuomi
 

9. VGC Valiant, cheerleadingin harrasteryhmä 10 - 14 v. 
Valmentajat: Mindi Nurmisto, Jenni Rokosa ja Emmi Sievinen, apuvalmentaja Alisa Hyvönen


10. Alessia, joukkuevoimistelu 2011 - 2012
Valmentaja: Sanni Mäyrälä, apuvalmentajat Silja Rapinoja ja Taica Ahlfors
 

11.  VGC Virtual, cheerleadingin valmennusryhmä 12 - 16 v.
Valmentajat: Jonna Soininen, apuvalmentajat Angelica Ollikkala ja Nina Niemi



VÄLIAIKA 20 MIN. 
n. klo 16.45 - 17.05
 

12. Rytminen voimistelu, Stara-vapaaohjelma, Minirytmiset
Valmentaja: Niina Karjalainen

 

13. VGC Voimavara, cheerleadingin pienryhmä yli 20 v.

 

14. Rytminen voimistelu, trio pre-nuoret: Heidi Honkanen, Jila Marttinen ja Peppi Tanskanen
Valmentaja: Niina Karjalainen


15. VGC Alkuvoima, yli 20 v. 
Valmentajat: Jussi Tukkimies ja Elina Broman, apuvalmentajat Inka Kärkkäinen, Jemina Viherkanto ja Nelli Tukkimies

 

16. Lilette, joukkuevoimistelu 2009 - 2010
Valmentajat: Helen Haapala ja Roosa Järventausta, apuvalmentajat Janika Kuusela  ja Venla Tuomi

 

17. VGC Vigor, cheerleadingin valmennusryhmä 12 - 16 v.
Valmentajat: Essi Tukkimies, Emma Pirttimäki ja Viveca Sohlberg, apuvalmentaja Inka Kärkkäinen
 

18. Biancat, joukkuevoimistelu 2007 - 2008
Valmentaja: Niina Karjalainen, apuvalmentajat Aino Laitinen ja Emilia Kähkönen
 

19. VGC Voima, cheerleadingin valmennusryhmä yli 20 v.
Valmentaja: Taru Salonen, apuvalmentajat Erja Vihanto ja Ville Kataja


20. VGC Vivacious, cheerleadingin valmennusryhmä yli 15 v.
Valmentajat: Taru Salonen, Pia Yli-Kankahila ja Katri Parkkinen