Tapahtumakalenteri 2017 - 2018

Vko

Pvm

Tapahtuma

Paikka

 

 

2017

 
    
  Elokuu 
3427.8.Ohjaajien kauden avausVihdin lukio
3528.8.Jumpat alkavat 
    
  Syyskuu 
366.9.Johtokunnan kokousToimisto
369.9.Gymppien tilaisuusTurku
3610.9.Kenttäohjelmien opetuskurssiTurku
3716.9.Kenttäohjelmien opetuskurssiTampere
3821.9. Aikuisten ryhmäliikunnan kehittämisilta, Anna Takala vierailee Voimisteluliitosta kertomassa uusista tuulista ja ohjaa tunninNummelan työväentalo, Rientola
    
  Lokakuu 
402.10.Johtokunnan kokousToimisto
4114.10.Voimisteluliiton Etelä-Suomen SeurapäiväKisakallio
4114. - 15.10.Tanssillisen voimistelun leiri: Alegria, Impulssi ja KorennotKisakallio
4115.10.Alustavat ilmoittautumiset Voimistelun Suomi Gymnaestradaan 
4221. - 22.10. RV Luokkakilpailut 1 (yksilöiden luokat 2 ja 5, joukkueiden kaikki luokat ja Stara): Biancat ja JadeKupittaan urheiluhalli, Turku
4329.10.Elise Cup: JadeHelsinki
4329.10.Cailap Cup: LiletteTurku
    
  Marraskuu 
441.11.Johtokunnan kokousToimisto
444. - 5.11.Tanssillisen voimistelun kilpailut: Alegria ja KorennotEnergia Areena, Vantaa
444. - 5.11.Kaupunki Cup, Espoo: Jade ja TrediatTapiolan urheiluhalli, Espoo
4511.11.Turku Cup: TrediatKupittaan urheiluhalli, Turku
4618.11.Espoo Cup: JadeTapiolan urheiluhalli, Espoo
4618.11.KiltapäiväHotelli Presidentti, Helsinki
4618.11.Voimisteluliiton syyskokousHotelli Presidentti, Helsinki
4619.11.Talvilumo Stara: SäteetLumo, Vantaa
4619.11.OVO Stara: LiletteTapiolan urheiluhalli, Espoo
4619.11.Super Cheer -kilpailut: Viable, Vigor ja VivaciousEnergia Areena, Vantaa
4725.11.Tanssillisen voimistelun kilpailut: Alegria, Impulssi ja KorennotIisalmi
4725. - 26.11.Joukkuevoimistelun 12-14-vuotiaiden SM-välinekilpailut ja kilpasarjan välinemestaruuskilpailut: TrediatApilan urheilutalo, Valkeakoski
4827.11.Sääntömääräinen syyskokous ja varsinainen kokousToimisto
4830.11.Esiintymisasujen tilaukset Voimistelun Suomi Gymnaestradaan 
4830.11.Killan Kynttiläilta Nummelan seurakuntakeskus
    
  Joulukuu 
482.12.Lumo-tapahtuma: Alegria ja ImpulssiTurku
482.12.RV Luokkakilpailut 3, Yksilöiden luokat 3,6 ja Stara sekä Duo/Trio - kilpailu: BiancatLumo, VAntaa
483.12.JoulujuhlaLuksia
483.12.Winter Wildness kilpailut: Virtual, VoimaJyväskylä
499.12.Taikapuun Stara: SäteetJärvenpää
499.12.Christmas Cup: VidalEspoo
4910.12.Jumpat jäävät joulutauolle 
5016.12.RV Välinekilpailut ja duot/triot – kilpailu: Biancat ja duo Sofia Arvilommi ja Aino LaitinenVaajakoski
    
  

2018

 
    
  Tammikuu 
13.1.Johtokunnan kokousToimisto
28.1.Jumpat alkavat 
320.1.Voimisteluliiton Kick off -päivä luottamushenkilöille: PuheenjohtajaArcada, Helsinki
424.1.Ohjaajien kauden käännösCantina Antonio, Nummela
428.1.Tanssillisen voimistelun kilpailu, Cup 2: Alegria, Impulssi ja KorennotOpinmäen koulu, Espoo
530.1.Vihdin kunnan järjestöilta: PuheenjohtajaKunnantalo, Nummela
531.1.Sitovat ilmoittautumiset Voimistelun Suomi Gymnaestradaan 
    
  Helmikuu 
65.2.Johtokunnan kokousToimisto
610.2.ESLUn Seuraseminaari tietosuojaasetuksesta: Anne Kempas ja Virpi LeinoSokos Hotel Presidentti, Helsinki
712.2.Joukkuevoimistelujoukkueiden kisakatselmusKuoppanummen koulu, Pallloilusali
819. - 25.2.HIIHTOLOMA 
    
  Maaliskuu 
107.3.Johtokunnan kokousToimisto
1011.3.Joukkuevoimistelun Seura Cup, Lovent Cup: TrediatLumo, Vantaa
1117. - 18.3.RV Luokkakilpailut 1: Yksilöiden luokat 1, 4, JM ja M: Rytmiset ja JadePiikkiön liikuntahalli
1221.3.Ikivireiden ja Marttojen liikuntapäivä yhteistyössä Lohjan Marttojen ja maatalousnaisten kanssaKisakallio
1224.3.Suomen Voimisteluliiton seuraseminaari ja kevätkokous sekä STAR-ryhmien kokous: PuheenjohtajaSolo Sokos Hotel Torni, Tampere
1224.3.Joukkuevoimistelun Kaupunki Cup: TrediatVaajakosken urheiluhalli
1225.3.Joukkuevoimistelun Kaupunki Cup, OVO Cup:  LiletteTapiolan urheiluhalli, Espoo
1330.3. - 2.4.PÄÄSIÄINEN 
    
  Huhtikuu 
144.4.Johtokunnan kokousToimisto
147.4.Kenttäohjelmien yhteisharjoitukset, PääkaupunkiseutuPasila ja Myyrmäki
148.4.Joukkuevoimistelun Kaupunki Cup, Attitude Cup: Biancat ja TrediatLUMO, Vantaa
1514.4.Tanssillisen voimistelun kilpailu, Cup 3:  Impulssi ja KorennotPalokan koulu, Jyväskylä
1514. - 15.4.RV Luokkakilpailut 2 (Yksilöiden luokat 3,6 ja Duo/Trio - kilpailu sekä Stara): Rytmiset ja JadeLUMO, Vantaa
1515.4.Stara- aluetapahtuma, Länsi-Suomi: SäteetKupittaan urheiluhalli, Turku
1621. - 22.4.Lumo-aluetapahtuma, Etelä-Suomi: Alegria, Korennot ja SäteetEnergia Areena, Vantaa
1621.4.Joukkuevoimistelun Seura Cup, Mustan Kissan Cup:  LiletteMäntsälä
1621.4.Joukkuevoimistelun Seura Cup, TuUL Cup: Biancat, Jade, Lilette  ja TrediatTurku
1728. - 29.4.Yli 14-vuotiaiden SM-kilpailut ja Voimisteluliiton mestaruuskilpailut: TrediatTurku
    
  Toukokuu 
182.5.Sääntömääräinen kevätkokous ja johtokunnan kokousToimisto
185.5.Tanssillisen voimistelun valtakunnallinen kilpailu: Alegria,  Impulssi ja KorennotOulu
185.5.Joukkuevoimistelun Seura Cup, HJM-Cup: JadeMäntsälä
186.5.KevätkimaraLuksia
185. - 6.5.RV Luokkakilpailut 3 (Yksilöiden luokat 2 ja 5 sekä joukkueiden kaikki luokat): RytmisetTavastia-Areena, Hämeenlinna
1912.5.Joukkuevoimistelun Tampere Cup: JadeTesoman palloiluhalli, Tampere
1913.5.Joukkuevoimistelun Kaupunki Cup, Pakila Cup: Biancat ja LiletteHelsinki
1913.5.Kausi päättyy 
2019. - 20.5.May Madness -kilpailut: Vidal, VirtualVantaa
2123.5.Ohjaajien kauden päätösHeng Feng, Nummela
2125.5.Seuraavan kauden suunnittelupäivä: JohtokuntaVilla Kempas
2126. - 27.5.RV Välinekilpailut ja duot/triot – kilpailu sekä Stara: RytmisetOpinmäen liikuntahalli, Espoo
2127.5.Cheer-aluekilpailut: VigorTampere
    
  Kesäkuu 
237. - 10.6.Voimistelun Suomi GymnaestradaTurku
237. - 10.6.

Voimistelupäivät: Biancat ja rytmiset

LUMO-finaali: Alegria ja Korennot

Turku
239. - 10.6.Summer Cheer Cup -kilpailut: Viable, Vigor, VivaciousAlahärmä
2518. - 21.6.Voimistelullinen leiriKuoppanummen koulu
    
  Elokuu 
311. - 3.8.Cheerleading-leiriKuoppanummen koulu
311. - 2.8.Cheerleadingin klassikko-leiriOjakkalan ja Kuoppanummen koulut
3422.8.Ilmoittautuminen: aikuiset ja perheliikunta 
3423.8.Ilmoittautuminen: lapset ja nuoret 
3426.8. Ohjaajien kauden avausVihdin lukion auditorio